- News
- 0 харесвания
- 6616 преглеждания
- 0 коментари
Как да се грижите за Вашия хамстер
Преди да донесете хамстера вкъщи, подгответе клетката за хамстер?
Важно е преди да донесете хамстера вкъщи, да подготвите всичко необходимо за неговото удобство още от първия ден. Основните неща, които са неразделна част от оборудването на всяка клетка за хамстер са поилката и купичката за храна (достатъчно тежка, за да не бъде преобърната). За да се чувства хамстера щастлив в клетката за хамстер е добре да бъде поставено колело, на което той ще се радва и ще изразходва своята енергия, поставете и къщичка, в която той ще се чувства уютно и ще прекарва своето време за сън.
Хамстерите обичат да дъвчат и гризат. Изберете стъклена клетка за хамстер или клетка за хамстер с плътно пластмасово дъно за да предодвратите евентуално излизане на малкия гризач извън клетката, но в същото време, тя трабва да бъде добре проветрена. Постеляйте в клетката 2 до 4см талаш или пресована хартия и Вашият малък любимец ще се чувства чудесно. Уверете се, че храната на Вашия хамстер не е на същото място където е неговата къщичка.
Какво ядат хамстерите?
Хранете хамстера си всеки ден, като държите купата около три четвърти пълна. Диетата им може да включва зеленчуци, които можете да сервирате на хамстера си през ден, кщато може да включвате зелени зеленчуци, тиквички и настърган морков са в менюто. Давайте на хамстерите само толкова плодове и зеленчуци, колкото могат да консумират за около 4 часа. Не прехранвайте хамстерите - те обичат да трупат! Що се отнася до водата, предлагайте я през цялото време. Хидратиран хамстер е щастлив хамстер.
Колко трябва да яде хамстерът ми?
Суха храна за хамстери: добавяйте ежедневно, като този тип храна трябва да представлява 75% от менюто на хамстера.
Зеленчуци: тъмнолистни зеленчуци през ден или 15%
Плодове: ябълки, банани, пъпеши веднъж седмично или 5%
Лакомства: стафиди и люцерново сено два пъти седмично или 5%
Вода: осигурявайте чиста вода всеки ден!
Как мога да играя с хамстера си и да го поддържам?
Хамстерите обичат да тичат; не забравяйте да осигурите колело за упражнения в клетката на Вашия хамстер или топка за разходки. Винаги наблюдавайте хамстера си, когато той тренира в топката за разходки.
Хамстерите се впускат в сложен и често очарователен ритуал за почистване, измиване на муцунката и почистване на ушите с крака. Няма нужда да им помагате – те го правят сами.
Как мога да поддържам хамстера си здрав?
Заведете хамстера си на преглед, ако показва някой от следните симптоми:
Хрипове, хрема, нередовно ядене или пиене на вода, обрасли предни зъби, плешиви и петна, рани по краката, диарични изпражнения, кръв в урината.
СЪВЕТИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ
Гризачите могат потенциално да носят вирусни, бактериални, гъбични и паразитни болести, заразни за хората.
Измийте старателно ръцете си с топла сапунена вода преди и след контакт с домашен любимец или местообитанието му.
Възрастните трябва да помагат на децата при измиване на ръцете след контакт с домашния любимец, неговата клетка за хамстер или аквариумната вода.
Внимавайте при играта с малките гризачи и не забравяйте, че те могат да ухапят или надраскат (особено когато са под стрес).
Никога не хващайте козината или опашката.
В онлайн магазин Kokal.bg вие ще откриете:
богато разнообразие на клетки за хамстери: https://kokal.bg/102-kletki-za-khamstera
и също така храни и аксесоари: https://kokal.bg/105-khrana-za-khamstera
Comments (0)